Program Marker CS je školení, ve kterém se učíte novým věcem se slzami smíchu na tvářích

13. 5. 2022

Feri Cimerman se do vzdělávacího programu Marker CS zapojil doslova na poslední chvíli. A nelituje. Jak o sobě sám říká, je spíše aktivní typ, ke samostudiu se musí nutit a v teorii se snadno zamotá. Proto mu vyhovuje koncept školení, při kterém se může otevřeně ptát a aktivně jednat. Na programu oceňuje také to, že podporuje kreativitu a příliv nových nápadů. Užívá si také inspirativní práci se skupinou. Jaké další postřehy si z programu Marker CS odnáší se dočtete v našem rozhovoru.  

Můžeš se nám představit?

Jmenuji se Feri Cimerman a pracuji v Centru environmentální a etické výchovy Živica v Bratislavě. V rámci naší organizace se podílím na vývoji vzdělávací platformy Hurá do přírody!, která se věnuje podpoře vzdělávání v přírodě na školách. V současné době také přebírám koordinaci projektu SadOVO, v rámci kterého pomáháme školám (za asistence odborníků) vysadit v jejich areálu sad krajových odrůd jabloní a hrušní. Vzhledem k tomu, že Živica má mnoho projektů, pomáhám svým kolegům i v jiných tématech. Aktivně také využívám příležitostí k přednáškám na ekologická témata pro širokou veřejnost.

Jak jsi se k programu Marker vol.5 dostal a proč jsi se přihlásil?

Marker vol.5 mi doporučila kolegyně, která jej v minulosti také absolvovala a byla velmi spokojená s obsahem i nastavením programu. Řekla mi, že témata probíraná v kurzu mohou být užitečná pro rozvoj kompetencí pro práci s mladými lidmi. Přihláška se ke mně dostala až v poslední den přijímacího řízení, ale neváhal jsem a ten samý večer jsem se zodpovědně věnoval přípravě přihlášky. Vše bylo o mé vnitřní motivaci jít kupředu a vzdělávat se v oboru, který mě baví a ve kterém vidím svou budoucnost.

Co ti dal program Marker vol.5 a jeho první fáze?

Na druhé fázi školení se mi líbila zejména možnost vyzkoušet si teorii v praxi, konkrétně Bloomovu taxonomii od lektorů. Nejlépe se učím zkušenostmi, zkoušením věcí, a vedle toho mi Marker vol.5 dává příležitost k praktickým negativním zkušenostem. Když věci nefungují tak, jak si představuji, plánuji a realizuji, což mě nakonec nutí přemýšlet hlouběji při vytváření vzdělávacích aktivit a stanovování cílů. Nemohu zapomenout na spoustu nových poznatků, inspirativní rozhovory s ostatními účastníky a mnoho skvělých tipů, jak pracovat se skupinovou dynamikou. Druhá fáze nám také nabídla možnost jednat, aktivně se snažit a převzít iniciativu během několika aktivit.

Jakou roli jsi dostal v první přechodné fázi?

Úkolů je víc, ale pro mě je nejdůležitější udržet “Marker flow”, a tedy snažit se aktivně přenášet to, co už umím, do praxe, nebo neupadnout do starých kolejí. Během přechodné fáze máme jako účastníci 4 hlavní úkoly. První je téma “aha” – podělit se s kolegy v práci o téma, které nás nějakým způsobem posunulo/obohatilo. Druhým úkolem je příprava, realizace a hodnocení konkrétní vzdělávací aktivity. Třetím je sdílení dokumentu z Markru, který nás zaujal. Čtvrtým je pak nastolení tématu inkluze a práce s ní v naší organizaci během několika aktivit.

Jak využíváš poznatky z Markeru v praxi a jak?

Díky poznatkům o různých stylech učení jsem se při práci s mládeží začal ještě více zaměřovat na rozmanitost a vyváženost činností. Na druhou stranu mi toto poznání pomohlo téměř okamžitě odstranit obavy, zda se moje aktivity budou vždy líbit a vyhovovat potřebám všech. V mnoha tématech mi Marker zase potvrdil, že to máme v naší organizaci dobře nastavené, respektive se ubíráme směrem, kterým se ubírá i toto školení. V současné době se při přípravě aktivit snažím pochopit Bloomovu taxonomii. Protože jsem spíše aktivní typ, nutím se také k samostudiu teorie, protože se v pojmech snadno zamotám. Marker také podporuje mou kreativitu, dostávám spoustu nápadů, jak se skupinou pracovat.

S jakými očekáváními jsi do Markeru vstupoval? A splnila se?

Moje očekávání vycházela z popisu kurzu. Chci zlepšit své lektorské dovednosti, práci s mladými lidmi, chci umět efektivně měřit dopad své práce a dozvědět se více o tématu tvorby nových vzdělávacích projektů. Díky tomu, že se dotýkám i témat, která jsem v minulosti možná nečekal nebo o nich neuvažoval, se mi rychle rozšiřují obzory. Celkově jsem spokojený, protože program, lektoři i účastníci mi vytvářejí příjemné prostředí pro osobní rozvoj.

Doporučil bys Marker dalším zájemcům? A proč?

Protože je optimálně sestaven, přináší jak teorii, tak zkušenosti, spoustu praktických znalostí a možnost vyzkoušet si věci v praxi. Nabízí vám možnost setkat se se skvělými lidmi, kteří dělají zajímavou práci. Je to školení, kde se můžete ptát a aktivně jednat, učit se novým věcem i přes slzy smíchu v bezpečném prostředí.

Více informací o školení Marker najdete na webových stránkách.

Pro vylepšení funkcionality využívá náš web soubory cookies. Používáním webu souhlasíte s využíváním cookies.

Souhlasím