O nás

Asociace neformálního vzdělávání

Spolek Asociace neformálního vzdělávání jsme založili v lednu 2013 jako iniciativu lidí, kteří byli v různých rolích zapojeni do programu Evropské Komise „Mládež v akci“ – programu podporujícího neformální vzdělávání mladých lidí v letech 2007 – 2013. Mnozí z nás ale v oboru sbírali zkušenosti už od 90.let. Navazujeme tedy na naše mnohaleté působení v oboru s cílem udržet, dále rozvíjet a předávat knowhow. I touto webovou stránkou k tomu přispíváme.

Naše vize:

Přispíváme k tomu, aby mladí lidé měli možnost vybrat si vzdělávací cesty podle svých potřeb, zájmů a přístupů, které jim vyhovují.

Naše mise:

Žijeme neformálním vzděláváním. Podporujeme kvalitu práce s mládeží vzděláváním pracovníků s mládeží, přinášením inovací a evropských trendů v neformálním učení a propojováním přístupů neformálního a formálního vzdělávání.

Naše principy:

  • Chceme, aby vás učení s námi motivovalo a inspirovalo.
  • Rádi se učíme s vámi a od vás napříč Evropou.
  • Zakládáme si na kvalitě a smysluplnosti.
  • Pracujeme doma i mezinárodně.
  • Rozdíly nás inspirují.

Naše aktivity:

  • dlouhodobá školení pro pracovníky s mládeží, například Marker CS
  • krátkodobá školení, jako třeba ESCalator
  • workshopy a konference – aktuální nabídka je zveřejněna v Kalendáři akcí
  • metodická podpora a poradenství
  • strategické projekty, například Youth Work Quality Focus zaměřený na podporu hodnocení kvality aktivit v práci s mládeží, nebo FutureLabs k inovacím v práci s mládeží

Více na webu www.anev.cz, případně na dotazy odpovídáme z e-mailu info@anev.cz.

HUMAK – University of Applied Sciences

Team Mais

YouthWatch

Záleží nám na mladých lidech. Sledujeme trendy, přinášíme inovace a rozvíjíme mladé lidi a ty, kteří s nimi pracují, abychom přispěli ke zlepšení kvality práce s mládeží a politiky mládeže.

Jsme nadšenci pro práci s mládeží a mladými lidmi. Sledujeme trendy v jejich životě, inovace ve vzdělávání, podporujeme zapojení mladých lidí a ovlivňujeme politiku mládeže. Pro některé z nás je práce s mladými lidmi posláním a koníčkem již od 90. let, jiní do tohoto vlaku naskočili později. V roce 2015 jsme se rozhodli založit organizaci YouthWatch, jejímž cílem je přispívat ke zkvalitňování práce s mládeží a politiky mládeže, přinášet inovace a rozvíjet mladé lidi a pracovníky s mládeží.

Věříme v mladé lidi a vnímáme potřebu porozumět a znát jejich potřeby, sdílet je s komunitou lidí, kteří pracují s mladými lidmi. Podporujeme změny na úrovni politiky, aby se mladým lidem žilo lépe a měli možnost být plnohodnotnými a aktivními členy společnosti.

Naše vize

Naše vize je naplněna mladými lidmi, kteří aktivně budují svět kolem sebe, mladými lidmi, kteří jsou uznáváni jako důležitá součást společnosti a odpovídajícím způsobem podporováni.

Naše poslání

Přispíváme ke zlepšení kvality práce s mládeží a politiky mládeže tím, že sledujeme trendy, přinášíme inovace a rozvíjíme mladé lidi i ty, kteří s nimi pracují.

Více je na našem webu.

Pro vylepšení funkcionality využívá náš web soubory cookies. Používáním webu souhlasíte s využíváním cookies.

Souhlasím